+48 732 082 809 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań
menu

Wszywka alkoholowa Esperal Swarzędź - Śrem - Krotoszyn - Turek

Esperal Swarzędź - Wszywka alkoholowa

Od lat lekarze biją na alarm ukazując skutki spożywania nadmiernej ilości alkoholu, który wywołuje liczne choroby i upośledzenia pracy narządów, a w konsekwencji całego organizmu.

W niniejszym tekście znajdują się informacje dotyczące leczenia alkoholizmu w Swarzędzu za pomocą terapii farmakologicznej wszywką Esperal, która zalicza się do leczenia awersyjnego.

Co to jest wszywka alkoholowa?

W skład wszywki alkoholowej Esperal wchodzi tabletka z substancją aktywną o nazwie Disulfiram. Lek jest dostępny w formie do przyjmowania doustnego, co jest mniej popularne, a także do stosowania podskórnego poprzez zabieg chirurgiczny, który to zabieg można wykonać w naszym gabinecie.

Stosowanie wszywki alkoholowej z Esperalem stanowi bardzo trafione uzupełnienie psychoterapii i leczenia – niezbędnego w procesie leczenia choroby alkoholowej. Z tego powodu warto rozważyć jej implantację.

Przebieg zabiegu wszycia Esperalu

W Swarzędzu warto wybrać profesjonalne miejsce do przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego wszywki alkoholowej, takiej jak niniejszy gabinet. W takich miejscach szczególnie dba się o bezpieczeństwo Pacjenta zawsze stosując sterylne narzędzia. Zazwyczaj miejscem implantacji jest okolica pośladkowa. Przed dokonaniem zabiegu lekarz przeprowadza wywiad medyczny diagnozujący stan zdrowia Pacjenta oraz weryfikuje występowanie przeciwwskazań do zabiegu, a następnie znieczula miejsce implantacji. Dawka leku dobierana jest indywidualnie do Pacjenta, uwzględniając jego masę oraz stopień uzależnienia. Po wprowadzeniu Esperalu pod skórę rana jest zaszywana oraz zaklejana opatrunkiem. W przypadku zastosowania szwów nierozpuszczalnych należy je zdjąć po zagojeniu się miejsca nacięcia – maksymalnie po 14 dniach.

Wszywka alkoholowa Esperal – jaki jest czas działania?

Czas działania wszywki alkoholowej również jest indywidualny, zależny od czynników osobniczych danej osoby, takich jak masa ciała, stopień aktywności fizycznej, ukrwienie organizmu. Mimo to podaje się, że zazwyczaj czas waha się od 8 do 12 miesięcy.

Czy są przeciwwskazania do wszycia Esperalu?

  • Nadwrażliwość na składniki implantowanej tabletki,
  • Brak zachowanej abstynencji przed zabiegiem,
  • Posiadanie określonych chorób, takich jak choroby psychiczne, choroby układu krążenia.

Decyzję kwalifikującą Pacjenta do zabiegu zaszycia alkoholowego zawsze podejmuje lekarz.

Czy Esperal ma jakieś zalety? Opinie

Od lat pomagamy osobom uzależnionym od alkoholu wyzwolić się z choroby alkoholowej. Tym samym stale spotykamy się z pozytywnymi opiniami zarówno w zakresie współpracy z naszym gabinetem w Swarzędzu, jak i skuteczności metody leczenia Esperalem. Wiele osób zarówno w Internecie, jak i później w kontaktach z nami opisuje swoje przeżycia związane z nałogiem oraz podejmowanymi działaniami mającymi na celu porzucenie spożywania napojów alkoholowych. Za każdym razem odbiór życia w abstynencji wspartej posiadaniem wszywki jest pozytywny. Wiele osób, jakie zgłosiło się do nas po pomoc podawało, że nic nie było im w stanie pomóc w walce z alkoholizmem, dopiero zaszycie przyniosło oczekiwany efekt.