Wszywka Alkoholowa Esperal Kalisz - Konin - Piła - Gniezno - Luboń
Wszywka alkoholowa – Esperal Kalisz
Stosowanie wszywki alkoholowej Esperal znacząco wspomaga leczenie alkoholizmu. Wielu osobom poddanie się zabiegowi zaszycia znacznie ułatwia wyzwalanie się z uzależnienia, umożliwiając całkowite zapanowanie nad swoją chorobą. Za pomocą oddziaływania substancji czynnej, jaką jest Disulfiram, wytwarza się w alkoholiku awersja i wstręt do napojów procentowych. Głównie wywołane jest to przez ryzyko, jakie niesie ze sobą mieszanie etanolu z tym lekiem.
Esperal Kalisz – Disulfiram w terapii alkoholowej
Podczas rozwoju uzależnienia, chory traci kontrolę nad swoim zachowaniem, myślami, podejmowanymi decyzjami, a w konsekwencji nad całym swoim życiem. Każda jego strefa determinowana jest przez uzależnienie alkoholowe oraz odczuwany głód alkoholowy. Oczywiście istnieje szansa na pokonanie nałogu, stosując odpowiednie metody leczenia.
Jak przygotować się do zabiegu?
Lek Disulfiram dostępny jest jedynie dla osób, które ukończyły osiemnasty rok życia. Warunkiem poddania się zabiegowi zaszycia alkoholowego jest brak zdrowotnych przeciwwskazań oraz trwanie w abstynencji przez minimum dwie doby przed planowanym zabiegiem. Jeżeli nie jest to możliwe, w naszych gabinetach oferujemy odbycie odtruwającego detoksu.
Na skutek choroby alkoholowej w ciele człowieka dochodzi do licznych niekorzystnych zmian.
Wszycie leku Esperal sprawia, że objawy występujące po spożyciu alkoholu nabierają na sile, powodując ciężkie zatrucie alkoholowe. W momencie zachowania trzeźwości, wszywka jest całkowicie bezpieczna, a nawet zdrowa dla pacjenta, ponieważ pomaga ona w życiu w abstynencji, ponieważ przerywa ona ciągi alkoholowe, dzięki czemu pacjent poprawia stan swojego zdrowia fizycznej i psychicznego.
Wszywka alkoholowa Kalisz – jak wygląda zabieg?
W naszym gabinecie używamy jedynie oryginalnego leku Esperal – dajemy naszym klientom możliwość obejrzenia opakowania po leku, zarówno przed jak i po konsultacji z lekarzem. Nasi pracownicy zawsze stosują miejscowe znieczulenie. Następnie umieszczają tabletkę z odpowiednią dawką leku pod skórą pacjenta. Tak wszyty Esperal wykazuje swoje działanie między osiem, a dwanaście miesięcy. Po kilku dniach od zabiegu nasi pacjenci powinni umówić się na zdjęcie szwów w naszym gabinecie. W trosce o dobro naszych pacjentów, nasze gabinety otwarte są codziennie, aby umożliwić zapisanie się na zabieg w każdej dogodnej pacjentowi chwili.
Ile kosztuje wszywka w Kaliszy?
Oprócz poszukiwania przez pacjentów informacji na temat reakcji organizmu na lek Esperal oraz jego skuteczności, równie często pojawiają się pytania odnośnie kosztów, jakie należy ponieść aby wykonać zabieg. Koszt wizyty uzależniony jest od różnych czynników, takich jak:
- Dawki leku – ilości wszywek alkoholowych,
- Typu zastosowanych szwów,
- Usług dodatkowych mających na celu podniesienie komfortu zabiegu.
W naszym gabinecie oferujemy zabieg zaszycia alkoholowego w cenie około 600 zł. Warto zauważyć, że cena wszywki jest stosunkowo niska z perspektywy możliwych do osiągnięcia korzyści wynikających z działania Disulfiramu.
Najważniejsze skutki uboczne u osób z wszywką po spożyciu alkoholu
Mieszając działanie Disulfiramu z etanolem, człowiek zaczyna odczuwać liczne nieprzyjemne skutki zatrucia alkoholowego, dodatkowo spotęgowane przez działanie leku. Esperal blokuje metabolizm etanolu, doprowadzając do gromadzenia się aldehydu octowego w organizmie. Już po kilku minutach od spożycia alkoholu pacjent odczuwa:
- Silne bóle i zawroty głowy,
- Uczucie gorąca,
- Tachykardię,
- Zaczerwienienie twarzy,
- Nudności,
- Wymioty,
- Skoki ciśnienia krwi,
- Drgawki,
- Stany lękowe.
Objawy ustępują zazwyczaj po około kilkunastu godzinach, przy czym z biegiem czasu nie maleją, a bardzo często nasilają się.
Kto powinien zdecydować się na zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?
Coraz więcej osób decyduje się na zabieg implantacji wszywki alkoholowej. Nic dziwnego, że zabieg ten staje się bardzo popularny ponieważ jest to naprawdę skuteczna pomocnicza metoda w walce z chorobą alkoholową. Implantacja Esperalu przeznaczona jest dla osób uzależnionych, które nie potrafią same poradzić sobie z alkoholizmem, a właściwie z odstawieniem trunków wysokoprocentowych i utrzymaniem abstynencji. Ważne jest, aby rozpoznać, że ma się problem z nadużywaniem alkoholu i poszukać pomocy z zewnątrz. Alkoholizm jest taką chorobą, której nie można leczyć na własną rękę. O pomoc podczas leczenia mogą ubiegać się zarówno osoby uzależnione, jak i ich rodziny. Jesteśmy po to, aby pomóc każdemu, kto potrzebuje naszej pomocy. Natomiast bardzo ważna jest odpowiednia motywacja osoby uzależnionej do leczenia awersyjnego. Jeżeli będziemy zmuszać pacjenta do zabiegu, terapia Esperalem nie tylko nie przyniesie oczekiwanych skutków, lecz może wywołać szereg nieprzyjemnych skutków ubocznych, zagrażających nie tylko zdrowiu, ale także życiu pacjenta. Pacjent musi świadomie wyrazić zgodę na zabieg zaszycia.
Esperal jest obecnie najskuteczniejszym narzędziem w walce z uzależnieniem od alkoholu. Wszywka to najlepszy sposób na uniknięcie pici alkoholu i utrzymanie abstynencji. Nawet niewielka ilość alkoholu może powodować różne skutki uboczne. Efekt ten skutecznie zniechęca alkoholików do spożywania alkoholu.
Przeciwwskazania do wszycia Esperalu
Decyzję o wszyciu zawsze podejmuje lekarz specjalista. Zanim pacjent będzie mógł skorzystać z leczenia w naszym gabinecie, musi posiadać zakwalifikowanie do zabiegu. Dlatego zawsze przed zaszyciem lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny z pacjentem, w celu wykluczenia wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania. Implantacja Esperalu nie może być wykonana "od ręki". Należy pamiętać, że niektóre choroby mogą uniemożliwić wykonanie zabiegu ze względu na stan zdrowia pacjenta. Poniżej przedstawiono przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- nadwrażliwość na aktywny składnik leku: Disulfiram (lub inne jego składniki),
- nietrzeźwość pacjenta na ok. 24 godziny przed zabiegiem,
- problemy z krążeniem,
- choroby serca
- problemy psychiczne (mowa tutaj również o próbach samobójczych w przeszłości),
- nieleczone nadciśnienie tętnicze,
- stosowanie niektórych leków (w takiej sytuacji jeżeli istnieje możliwość odstawienia zażywania leków na kilka dni przed zabiegiem, lekarz wydaje takie zalecenie).
Jak długo działa Disulfiram?
Producent leku gwarantuje, że wszywka alkoholowa Esperal zatrzyma chęć spożywania alkoholu na osiem do 12 miesięcy. W rzeczywistości jednak tabletki mogą być aktywne nawet dłużej. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu osoby uzależnionej. Po tym czasie jeżeli nie będzie przeciwwskazań do zabiegu pacjent może zgłosić się ponownie na zaszycie.
Gdzie wszywa się tabletki z Esperalem?
Najczęściej Disulfiram wszywany jest pod powięź mięśnia pośladkowego, ewentualnie w okolice łopatek. Zmniejsza to ból związany z ruchem i pozwala na szybsze gojenie się miejsca po zabiegu. Miejsca te są również niewidoczne gołym okiem. Na specjalne życzenie pacjenta – o ile lekarz wyrazi na to zgodę, wszywka może być zaimplantowana w zupełnie inne miejsce.
Rekonwalescencja i ewentualne powikłania po zabiegu
Zabieg zaszycia alkoholowego jest zabiegiem mało inwazyjnym, nie wymaga on też większej rekonwalescencji. Pacjent w zasadzie od razu po wykonaniu zabiegu może udać się do domu i wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków.
Po zabiegu zaszycia alkoholowego powikłania występują sporadycznie. Jeżeli już wystąpią wiążą się najczęściej z nieprawidłowym pielęgnowaniem rany po implantacji, co skutkuje wyciekiem płynu surowiczego z rany i jej nieprawidłowym gojeniem. W skrajnych przypadkach w okolicach rany może pojawić się niewielka torbiel. W oby tych sytuacjach należy niezwłocznie zgłosić się na konsultację lekarską do lekarza wykonującego zabieg. Może się okazać, że wszywkę trzeba będzie usunąć i zdecydować się na inna formę terapii. Są to jednak sporadyczne sytuacje, które nie zdarzają się często.
Kompleksowe leczenie alkoholizmu
Osoby decydujące się na zabieg zaszycia alkoholowego muszą wiedzieć, że wszywka alkoholowa Esperal nie jest lekiem na alkoholizm i stosowana samoistnie nie jest w stanie wyleczyć osoby uzależnionej z nałogu. Jest to natomiast farmakologiczna pomocnicza metoda leczenia choroby alkoholowej, bardzo skuteczna. Dlatego tak wiele osób łączy terapię farmakologiczną z innymi formami terapii, które są oparte na psychologii behawioralnej. Jednym z najlepszych rozwiązań jest terapia w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień. Osoby kończące terapie w zamkniętych placówkach w ponad 80% potrafią żyć w trzeźwości i nie ciągnie ich do używek po wyjściu z ośrodka. Tylko kompleksowe leczenie choroby alkoholowej daje gwarancję powrót osoby uzależnionej do całkowitej trzeźwości i życia bez używek.