+48 732 082 809 Szymańskiego 10, 61-001 Poznań
menu

Wszywka Alkoholowa Esperal Kalisz - Konin - Piła - Gniezno - Luboń

Wszywka alkoholowa – Esperal Kalisz

Stosowanie wszywki alkoholowej Esperal znacząco wspomaga leczenie alkoholizmu. Wielu osobom poddanie się zabiegowi zaszycia znacznie ułatwia wyzwalanie się z uzależnienia, umożliwiając całkowite zapanowanie nad swoją chorobą. Za pomocą oddziaływania substancji czynnej, jaką jest Disulfiram, wytwarza się w alkoholiku awersja i wstręt do napojów procentowych. Głównie wywołane jest to przez ryzyko, jakie niesie ze sobą mieszanie etanolu z tym lekiem.

Esperal Kalisz – Disulfiram w terapii alkoholowej

Podczas rozwoju uzależnienia, chory traci kontrolę nad swoim zachowaniem, myślami, podejmowanymi decyzjami, a w konsekwencji nad całym swoim życiem. Każda jego strefa determinowana jest przez uzależnienie alkoholowe oraz odczuwany głód alkoholowy. Oczywiście istnieje szansa na pokonanie nałogu, stosując odpowiednie metody leczenia.

Jak przygotować się do zabiegu?

Lek Disulfiram dostępny jest jedynie dla osób, które ukończyły osiemnasty rok życia. Warunkiem poddania się zabiegowi zaszycia alkoholowego jest brak zdrowotnych przeciwwskazań oraz trwanie w abstynencji przez minimum dwie doby przed planowanym zabiegiem. Jeżeli nie jest to możliwe, w naszych gabinetach oferujemy odbycie odtruwającego detoksu.

Na skutek choroby alkoholowej w ciele człowieka dochodzi do licznych niekorzystnych zmian.

Wszycie leku Esperal sprawia, że objawy występujące po spożyciu alkoholu nabierają na sile, powodując ciężkie zatrucie alkoholowe. W momencie zachowania trzeźwości, wszywka jest całkowicie bezpieczna, a nawet zdrowa dla pacjenta, ponieważ pomaga ona w życiu w abstynencji, ponieważ przerywa ona ciągi alkoholowe, dzięki czemu pacjent poprawia stan swojego zdrowia fizycznej i psychicznego.

Wszywka alkoholowa Kalisz – jak wygląda zabieg?

W naszym gabinecie używamy jedynie oryginalnego leku Esperal – dajemy naszym klientom możliwość obejrzenia opakowania po leku, zarówno przed jak i po konsultacji z lekarzem. Nasi pracownicy zawsze stosują miejscowe znieczulenie. Następnie umieszczają tabletkę z odpowiednią dawką leku pod skórą pacjenta. Tak wszyty Esperal wykazuje swoje działanie między osiem, a dwanaście miesięcy. Po kilku dniach od zabiegu nasi pacjenci powinni umówić się na zdjęcie szwów w naszym gabinecie. W trosce o dobro naszych pacjentów, nasze gabinety otwarte są codziennie, aby umożliwić zapisanie się na zabieg w każdej dogodnej pacjentowi chwili.

Ile kosztuje wszywka w Kaliszy?

Oprócz poszukiwania przez pacjentów informacji na temat reakcji organizmu na lek Esperal oraz jego skuteczności, równie często pojawiają się pytania odnośnie kosztów, jakie należy ponieść aby wykonać zabieg. Koszt wizyty uzależniony jest od różnych czynników, takich jak:

 • Dawki leku – ilości wszywek alkoholowych,
 • Typu zastosowanych szwów,
 • Usług dodatkowych mających na celu podniesienie komfortu zabiegu.

W naszym gabinecie oferujemy zabieg zaszycia alkoholowego w cenie około 600 zł. Warto zauważyć, że cena wszywki jest stosunkowo niska z perspektywy możliwych do osiągnięcia korzyści wynikających z działania Disulfiramu.

Najważniejsze skutki uboczne u osób z wszywką po spożyciu alkoholu

Mieszając działanie Disulfiramu z etanolem, człowiek zaczyna odczuwać liczne nieprzyjemne skutki zatrucia alkoholowego, dodatkowo spotęgowane przez działanie leku. Esperal blokuje metabolizm etanolu, doprowadzając do gromadzenia się aldehydu octowego w organizmie. Już po kilku minutach od spożycia alkoholu pacjent odczuwa:

 • Silne bóle i zawroty głowy,
 • Uczucie gorąca,
 • Tachykardię,
 • Zaczerwienienie twarzy,
 • Nudności,
 • Wymioty,
 • Skoki ciśnienia krwi,
 • Drgawki,
 • Stany lękowe.

Objawy ustępują zazwyczaj po około kilkunastu godzinach, przy czym z biegiem czasu nie maleją, a bardzo często nasilają się.