+48 732 082 809 ul. Fabryczna 29/3, 61-512 Poznań
menu

Wszywka Alkoholowa Esperal Jarocin - Wągrowiec - Kościan

Wszywka alkoholowa Esperal – zarys działania najpopularniejszej tabletki antyalkoholowej

Wielu alkoholików szuka pomocy przy wychodzeniu ze swojego uzależnienia. Częstym wyborem jest gabinet chirurgiczny oferujący zabieg zaszycia alkoholowego. Niestety nie każdy może wziąć w nim udział.

Przeciwskazania do zabiegu zaszycia alkoholowego

Na początku lekarz musi wykluczyć przeciwwskazania zabiegowe, do których zalicza się: nadwrażliwość na Disulfiram, nietrzeźwość, ciąża, laktacja i poszczególne choroby przewlekłe, w tym te na tle psychicznym. Podaje się do w mało inwazyjnym zabiegu chirurgicznym po wcześniejszym podaniu znieczulenia. Nacinana jest skóra na pośladku, a w powstałe miejsce umieszcza się lek w dawce dostosowanej do konkretnego przypadku Pacjenta. Po zabiegu należy pamiętać o regularnym zmienianiu opatrunku i obserwacji miejsca, czy dobrze się goi. Jest to ważne, tym bardziej, że rana zaszywana jest szwami.

Popularność Esperal Jarocin uwarunkowana jest jego specyficznym działaniem

Niepozorne, niewielkich rozmiarów tabletki umieszczone pod skórą wchodzą w reakcje z alkoholem dając objawy zatrucia alkoholowego. Zawarty we wszywce Disulfiram zaburza łańcuch trawienia alkoholu. W ten sposób Pacjent traci zdolność do przekształcania etanolu w kwas octowy wydalany z organizmu, a rozkłada go do aldehydu octowego będącego silną trucizną. Wywołuje on silne zatrucie alkoholowe. Objawy, jakie pojawiają się już kilka minut od momentu pierwszego łyku alkoholu to:

  • Ból głowy, mięśni, brzucha, w klatce piersiowej,
  • Przemijającą impotencję,
  • Duszności i problemy z oddychaniem,
  • Nadwrażliwość na bodźce,
  • Ogólne złe samopoczucie i spadek kondycji,
  • Wzmożone pragnienie,
  • Kołatanie serca, skoki ciśnienia, rozszerzanie naczyń krwionośnych,
  • Wzmożone pocenie się.

Objawy podobne są do typowego kaca, jednak znacznie bardziej natężone, dokuczliwe i długotrwałe. Mogą utrzymywać się nawet kilkanaście godzin. Fundamentem działania jest tutaj wywołanie awersji i negatywnych skojarzeń z alkoholem. Nagle czynnik sprawujący przyjemność zaczyna wywoływać ból i strach o własne zdrowie, tym bardziej, że Disulfiram może przyczynić się nawet do śmierci danej osoby.

Wszywka alkoholowa Jarocin jako terapia awersyjna w leczeniu alkoholizmu

Podczas farmakologicznego leczenia awersyjnego Pacjent musi uważać nie tylko na sam alkohol, ale na wszelkie produkty z nim w składzie. Potencjalnie niegroźne kosmetyki, leki, chemikalia i produkty spożywcze, jak np. ocet lub słodycze również mogą wywołać swojego rodzaju reakcję alergiczną, dając reakcję disulfiramową o mniejszym natężeniu.

Wszywka alkoholowa jest bardzo skutecznym działaniem antyalkoholowym. Działa ona zawsze. Stopniowo uwalnia się do organizmu przez kilkanaście miesięcy, podczas których reakcja z etanolem jest pewna. Należy jednak mieć świadomość, że trwałość efektów zapewni jedynie łączenie kilku metod leczniczo-terapeutycznych. Wszywka skutecznie wpłynie na organizm, jednak bez wyleczenia umysłu, nauczenia się panowania nad sobą dość łatwo stracić motywację do pracy nad sobą.

Warto dodać, że nawet silne uzależnienie nie wyklucza udziału w zabiegu. Jeżeli dana osoba nie jest w stanie przyjść trzeźwym na zabieg może wcześniej skorzystać z odtruwania alkoholowego.