+48 732 082 809 Szymańskiego 10, 61-001 Poznań
menu

Wszywka alkoholowa Esperal Ostrów Wielkopolski - Leszno - Września

Zaszycie alkoholowe – Esperal Ostrów Wielkopolski

Zabieg zaszycia alkoholowego proponuje się osobą, które są w silnym stopniu uzależnione od spożywania alkoholu. Podjęcie decyzji o poddaniu się zabiegu umieszczenia Esperalu pod skórą jest krokiem do utrzymania życia w trzeźwości. Esperal, jako środek zwalczający chęć sięgnięcia po napój procentowy stosuje się z powodzeniem od wielu lat na całym świcie. Oczywiście skuteczność tej metody rośnie w momencie utrzymywania motywacji oraz silnej woli pacjenta. Działanie wszywki alkoholowej opisuje się poprzez uwalnianie do organizmu człowieka substancji czynnej o nazwie Disulfiram, której działaniem jest wywołanie awersji alkoholowej. Każda niewielka i jednorazowa dawka alkoholu, nawet w cukierku, może wywołać szereg nieprzyjemnych objawów, tożsamych z zatruciem alkoholowym

Wszywki alkoholowe – procedura

W momencie kiedy pacjent decyduje się na terapię Esperalem, warto aby poszukał odpowiedniego miejsca do zabiegu. Jedną z możliwości jest gabinet, w którym pracują wysokiej klasy specjaliści, prowadzący pacjenta przez wszystkie etapy zabiegu, otaczając go troską i opieką. Całą procedura rozpoczyna się od przeprowadzenia rozmowy z pacjentem, gdzie lekarz pyta o takie dane jak: wzrost, waga, stopień uzależnienia, przyjmowanie leków, choroby przewlekłe. W ten sposób wyklucza się istnienie przeciwskazań do zabiegu, a także indywidualnie dostosowuje się zabieg do potrzeb klienta. W naszych gabinetach szczególnie dbamy o sterylne środowisko. Nasi doświadczeni chirurdzy umiejscawiają Esperal podskórnie stosując znieczulenie miejscowe. Zabieg jest krótkotrwały, cała procedura trwa około trzydziestu minut, a disulfiram wykazuje swoją aktywność przez maksymalnie rok. Przed zabiegiem pacjent musi wykazywać abstynencję przez minimum 48 godzin, natomiast po zabiegu sięgnięcie po alkohol grozi silnym zatruciem alkoholowym.

Wszywka alkoholowa Leszno - działanie

Esperal działa w taki sposób, że blokuje metabolizm alkoholu przez organizm. Jeśli dany pacjent łamie abstynencję, bardzo szybko zaczyna odczuwać objawy psychosomatyczne, ponieważ disulfiram w połączeniu z etanolem prowadzi do odkładania się aldehydu octowego, przez co organizm zostaje silnie zatruty. W takich przypadkach pojawiają się mdłości, wymioty, bóle głowy, stany lękowe, problemy z sercem i inne dolegliwości, które potencjalnie są groźne dla zdrowia i życia. Pojawiają się one kilka minut po spożyciu alkoholu, a ich czas trwania szacuje się nawet na kilkanaście godzin. Skuteczność tej metody leczenia wywołana jest tym, że dana osoba posiadając świadomość przykrych następstw miała silną motywację do życia w trzeźwości w celu uniknięcia omawianych objawów.

Esperal Września – cena

Zestawiając ze sobą koszty codziennego zakupu alkoholu z ceną wszywki alkoholowej można stwierdzić, że jest ona bardzo niska. Lepiej więc raz zainwestować w poprawę jakości swojego życia, niż każdego dnia tracić nad nim kontrolę, niszcząc swoje zdrowie i relacje z innymi osobami. Specjalista wykonujący zabieg zaszycia alkoholowego udziela pacjentowi licznych wskazówek, które pomogą mu w codziennym funkcjonowaniu bez alkoholu. Warto rozważyć również połączenie wszywki alkoholowej z terapią psychologiczną. W ten sposób osoba uzależniona ma możliwość przepracowania swoich zachowań oraz trudnych momentów dnia codziennego, po to, aby nie stracić silnej woli w trwaniu w abstynencji. Pomocy najlepiej szukać w miejscach, które nauczone doświadczeniem, wiedzą jak wspomóc walkę z alkoholem swoich Pacjentów.