+48 732 082 809 ul. Fabryczna 29/3, 61-512 Poznań
menu

Wszywka alkoholowa Esperal Ostrów Wielkopolski - Leszno - Września

Zaszycie alkoholowe – Esperal Ostrów Wielkopolski

Zabieg zaszycia alkoholowego proponuje się osobą, które są w silnym stopniu uzależnione od spożywania alkoholu. Podjęcie decyzji o poddaniu się zabiegu umieszczenia Esperalu pod skórą jest krokiem do utrzymania życia w trzeźwości. Esperal Leszno, jako środek zwalczający chęć sięgnięcia po napój procentowy stosuje się z powodzeniem od wielu lat na całym świcie. Oczywiście skuteczność tej metody rośnie w momencie utrzymywania motywacji oraz silnej woli pacjenta. Działanie wszywki alkoholowej opisuje się poprzez uwalnianie do organizmu człowieka substancji czynnej o nazwie Disulfiram, której działaniem jest wywołanie awersji alkoholowej. Każda niewielka i jednorazowa dawka alkoholu, nawet w cukierku, może wywołać szereg nieprzyjemnych objawów, tożsamych z zatruciem alkoholowym

Wszywki alkoholowe – procedura

W momencie kiedy pacjent decyduje się na terapię Esperalem, warto aby poszukał odpowiedniego miejsca do zabiegu. Jedną z możliwości jest gabinet, w którym pracują wysokiej klasy specjaliści, prowadzący pacjenta przez wszystkie etapy zabiegu, otaczając go troską i opieką. Całą procedura rozpoczyna się od przeprowadzenia rozmowy z pacjentem, gdzie lekarz pyta o takie dane jak: wzrost, waga, stopień uzależnienia, przyjmowanie leków, choroby przewlekłe. W ten sposób wyklucza się istnienie przeciwskazań do zabiegu, a także indywidualnie dostosowuje się zabieg do potrzeb klienta. W naszych gabinetach szczególnie dbamy o sterylne środowisko. Nasi doświadczeni chirurdzy umiejscawiają Esperal podskórnie stosując znieczulenie miejscowe. Zabieg jest krótkotrwały, cała procedura trwa około trzydziestu minut, a disulfiram wykazuje swoją aktywność przez maksymalnie rok. Przed zabiegiem pacjent musi wykazywać abstynencję przez minimum 48 godzin, natomiast po zabiegu sięgnięcie po alkohol grozi silnym zatruciem alkoholowym.

Wszywka alkoholowa Leszno - działanie

Esperal działa w taki sposób, że blokuje metabolizm alkoholu przez organizm. Jeśli dany pacjent łamie abstynencję, bardzo szybko zaczyna odczuwać objawy psychosomatyczne, ponieważ disulfiram w połączeniu z etanolem prowadzi do odkładania się aldehydu octowego, przez co organizm zostaje silnie zatruty. W takich przypadkach pojawiają się mdłości, wymioty, bóle głowy, stany lękowe, problemy z sercem i inne dolegliwości, które potencjalnie są groźne dla zdrowia i życia. Pojawiają się one kilka minut po spożyciu alkoholu, a ich czas trwania szacuje się nawet na kilkanaście godzin. Skuteczność tej metody leczenia wywołana jest tym, że dana osoba posiadając świadomość przykrych następstw miała silną motywację do życia w trzeźwości w celu uniknięcia omawianych objawów.

Esperal Września – cena

Zestawiając ze sobą koszty codziennego zakupu alkoholu z ceną wszywki alkoholowej można stwierdzić, że jest ona bardzo niska. Lepiej więc raz zainwestować w poprawę jakości swojego życia, niż każdego dnia tracić nad nim kontrolę, niszcząc swoje zdrowie i relacje z innymi osobami. Specjalista wykonujący zabieg zaszycia alkoholowego udziela pacjentowi licznych wskazówek, które pomogą mu w codziennym funkcjonowaniu bez alkoholu. Warto rozważyć również połączenie wszywki alkoholowej z terapią psychologiczną. W ten sposób osoba uzależniona ma możliwość przepracowania swoich zachowań oraz trudnych momentów dnia codziennego, po to, aby nie stracić silnej woli w trwaniu w abstynencji. Pomocy najlepiej szukać w miejscach, które nauczone doświadczeniem, wiedzą jak wspomóc walkę z alkoholem swoich Pacjentów.

Czy Esperal Leszno można przepić?

Istnieje mit, który mówi o tym, że wszywkę alkoholową można przepić. Jest to oczywiście nieprawda, która, gdy ktoś w nią uwierzy może mieć opłakane skutki. Disulfiram działa za każdym razem, gdy wykryje w organizmie alkohol etylowy, nawet jeżeli będzie to alkohol, który znajdował się w lekach, płynie do płukania ust lub perfumach.

Czy wszywka alkoholowa Leszno to bezpieczny zabieg?

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej to bezpieczna procedura, po której bardzo rzadko występują jakiekolwiek powikłania. Pomijamy oczywiście powikłania występujące ze względu na spożycie alkoholu, gdyż na te objawy pacjent naraża się świadomie, lub takie, które wynikają z nieprawidłowej pielęgnacji rany. W ten sposób może dojść do zakażenia. Jeżeli dostrzeżemy, że z raną dzieje się coś niepokojącego – np. wycieka z niej płyn surowiczy, powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Decydując się na zabieg zaszycia w naszym gabinecie mają Państwo pewność, że wszyty będzie oryginalny lek z Disulfiramem.