+48 732 082 809 ul. Fabryczna 29/3, 61-512 Poznań
menu

Wszywka alkoholowa Esperal Swarzędź - Śrem - Krotoszyn - Turek

Esperal Swarzędź - Wszywka alkoholowa

Od lat lekarze biją na alarm ukazując skutki spożywania nadmiernej ilości alkoholu, który wywołuje liczne choroby i upośledzenia pracy narządów, a w konsekwencji całego organizmu.

W niniejszym tekście znajdują się informacje dotyczące leczenia alkoholizmu w Swarzędzu za pomocą terapii farmakologicznej wszywką Esperal, która zalicza się do leczenia awersyjnego.

Co to jest wszywka alkoholowa?

W skład wszywki alkoholowej Esperal wchodzi tabletka z substancją aktywną o nazwie Disulfiram. Lek jest dostępny w formie do przyjmowania doustnego, co jest mniej popularne, a także do stosowania podskórnego poprzez zabieg chirurgiczny, który to zabieg można wykonać w naszym gabinecie.

Stosowanie wszywki alkoholowej z Esperalem stanowi bardzo trafione uzupełnienie psychoterapii i leczenia – niezbędnego w procesie leczenia choroby alkoholowej. Z tego powodu warto rozważyć jej implantację.

Przebieg zabiegu wszycia Esperalu

W Swarzędzu warto wybrać profesjonalne miejsce do przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego wszywki alkoholowej, takiej jak niniejszy gabinet. W takich miejscach szczególnie dba się o bezpieczeństwo Pacjenta zawsze stosując sterylne narzędzia. Zazwyczaj miejscem implantacji jest okolica pośladkowa. Przed dokonaniem zabiegu lekarz przeprowadza wywiad medyczny diagnozujący stan zdrowia Pacjenta oraz weryfikuje występowanie przeciwwskazań do zabiegu, a następnie znieczula miejsce implantacji. Dawka leku dobierana jest indywidualnie do Pacjenta, uwzględniając jego masę oraz stopień uzależnienia. Po wprowadzeniu Esperalu pod skórę rana jest zaszywana oraz zaklejana opatrunkiem. W przypadku zastosowania szwów nierozpuszczalnych należy je zdjąć po zagojeniu się miejsca nacięcia – maksymalnie po 14 dniach.

Wszywka alkoholowa Esperal – jaki jest czas działania?

Czas działania wszywki alkoholowej również jest indywidualny, zależny od czynników osobniczych danej osoby, takich jak masa ciała, stopień aktywności fizycznej, ukrwienie organizmu. Mimo to podaje się, że zazwyczaj czas waha się od 8 do 12 miesięcy.

Czy są przeciwwskazania do wszycia Esperalu?

  • Nadwrażliwość na składniki implantowanej tabletki,
  • Brak zachowanej abstynencji przed zabiegiem,
  • Posiadanie określonych chorób, takich jak choroby psychiczne, choroby układu krążenia.

Decyzję kwalifikującą Pacjenta do zabiegu zaszycia alkoholowego zawsze podejmuje lekarz.

Czy Esperal ma jakieś zalety? Opinie

Od lat pomagamy osobom uzależnionym od alkoholu wyzwolić się z choroby alkoholowej. Tym samym stale spotykamy się z pozytywnymi opiniami zarówno w zakresie współpracy z naszym gabinetem w Swarzędzu, jak i skuteczności metody leczenia Esperalem. Wiele osób zarówno w Internecie, jak i później w kontaktach z nami opisuje swoje przeżycia związane z nałogiem oraz podejmowanymi działaniami mającymi na celu porzucenie spożywania napojów alkoholowych. Za każdym razem odbiór życia w abstynencji wspartej posiadaniem wszywki jest pozytywny. Wiele osób, jakie zgłosiło się do nas po pomoc podawało, że nic nie było im w stanie pomóc w walce z alkoholizmem, dopiero zaszycie przyniosło oczekiwany efekt.

Dlaczego wszywka alkoholowa określana jest jako terapia awersyjna?

Słowo awersja oznacza inaczej wstręt. W przypadku wszywki alkoholowej mowa tutaj o wywoływaniu dużej niechęć do spożywania napojów alkoholowych. Dzięki działaniu aktywnego składnika leku: Disulfiramu, osoba uzależniona wiedząc jakie skutki może wywołać połączenie alkoholu z wszywką – zwyczajnie boi się napić, a skojarzenia, które budzą w nim efekty uboczne po spożyciu trunków powodują wstręt do alkoholu. Dlatego terapia Esperalem określana jest inaczej jako: awersyjna.

Na czym polega działanie Disuliramu?

Esperal zawierający aktywny składnik leku - czyli Disulfiram ma zdolność do hamowania utleniania i przekształcania szkodliwego aldehydu octowego do bardziej przyswajalnej formy. Dlatego osoba z wszczepionym Esperalem doświadczy tzw. „reakcji disulfiramowej”. To właśnie zatrucie aldehydem octowym powoduje tę reakcję. Nawet po spożyciu bardzo małej ilości alkoholu, w ciągu zaledwie kilku minut spowoduje bardzo nieprzyjemne objawy. Dolegliwości te to m.in.

  • nudności oraz wymioty,
  • silne bóle i zawroty głowy,
  • zaburzenia psychiczne,
  • uczucie lęku, niepokoju (przed śmiercią),
  • skoki ciśnienia krwi,
  • zaczerwienienie oraz silny ból brzucha przypominający zatrucie pokarmowe.

Skrajne przypadki mogą doprowadzić do śmierci pacjenta, jeśli spożywał on alkohol w większych ilościach. Połączenie etanolu z wszywką alkoholową Esperal może grozić nawet wystąpieniem zawału serca lub uszkodzeniem wątroby. Dlatego tak bardzo istotne jest przestrzeganie całkowitej abstynencji i nie spożywanie nawet najmniejszych dawek trunków wysokoprocentowych.

Czy zabieg wszycia Esperalu jest bolesny?

Nie, zabieg nie jest bolesny. Znieczulenie miejscowe jest bardzo skuteczne i polecane w naszej praktyce w różnego rodzaju drobnych zabiegach chirurgicznych. Podczas zabiegu wszczepienia implantu Esperal występuje jedynie lekkie uczucie ukłucia igły na skórze pacjenta. Podczas zabiegu pacjentowi podane zostanie znieczulenie podobne do tego, które stosuje dentysta, a współcześnie wiele nowoczesnych gabinetów dentystycznych może się pochwalić zabiegami, które są całkowicie bezbolesne. Tak jest również podczas zaszycia. Ból jest całkowicie wyeliminowany przez znieczulenie miejscowe, a pacjent jest cały czas świadomy. Po zabiegu pacjent również nie odczuwa bólu, nie wymaga także zwolnienia lekarskiego tylko może wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków.

Gdzie zazwyczaj wszywany jest lek?

Tabletki z Esperalem najczęściej wszywane są w okolicach łopatek lub też mięśnia pośladkowego. Wszyte w te miejsca nie powodują dyskomfortu w codziennym funkcjonowaniu osobie uzależnionej, co więcej miejsca te są stosunkowo dyskretne, w związku z czym jeżeli nie pochwalimy się osobom postronnym, że zdecydowaliśmy się na terapię awersyjną – nikt nie powinien się zorientować. Jeżeli pacjent ma życzenie aby wszywka została umieszczona w innym miejscu, jeżeli lekarz wykonujący zabieg wyrazi na to zgodę, istnieje taka możliwość.

Długość działania Esperalu

Lek – jakim jest Esperal działa według poroducenta ok. 8-12 miesięcy. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu osoby zgłaszającej się na zaszycie. Warto zauważyć, że wszywka jest bardzo wydajna, a dodatkową jej zaletą jest brak konieczności regularnego zażywania tabletek. Raz wszyta podskórnie – działa cały czas. Po zakończeniu jej działania, jeżeli nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, może zgłosić się ponownie na implantację leku.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu – skuteczność wszywki alkoholowej

Warto mieć na uwadze, że wszywka alkoholowa nie jest lekiem, który spowoduje, że osoba uzależniona przestanie pić i wyjdzie z choroby alkoholowej po jej zastosowaniu. Wszywka jest tylko pomocniczą formą w całościowej terapii uzależnień. Skutecznie powstrzymuje osobę uzależniona przed spożywaniem alkoholu, przez co nałogowiec utrzymuje całkowitą abstynencję i może podejmować inne formy terapeutyczne. Szczególnie polecana jest terapia uzależnień w zamkniętej placówce. Takie miejsca charakteryzują się największą skutecznością terapeutyczną, a pacjenci opuszczający placówkę z powodzeniem kontynuują życie w trzeźwości po wyjściu z ośrodka.

Kontakt

Adres

ul. Fabryczna 29/3
61-512 Poznań

Telefon

+48 732 082 809